Jak najlepiej zdjąć naklejkę rejestracyjną z szyby?


1

Jaki jest najbezpieczniejszy sposób usunięcia naklejki z przedniej szyby?

Usunięcie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby wydaje się być prostym procesem. Usunięcie naklejki po jej naklejeniu jest prawie niemożliwe. Z drugiej strony zmiana numerów rejestracyjnych wymaga przeprowadzenia tej procedury. Posiadanie przez pojazd więcej niż jednej takiej naklejki jest niezgodne z przepisami. Nierzadko pozostawiają one po sobie nieestetyczne smugi. Jak usunąć naklejkę, aby nie uszkodzić przedniej szyby? Pozostałości kleju można usunąć przez szorowanie, ale jak uniknąć zarysowania przedniej szyby?

Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby bez suszarki?

Do usunięcia naklejki potrzebne będzie narzędzie z wąskim ostrzem, np. nóż techniczny. Upewnij się, że nie uszkodzisz szyby. Do usunięcia resztek kleju po usunięciu naklejki rejestracyjnej należy użyć benzyny ekstrakcyjnej i płynu do mycia szyb. Po zakończeniu tych czynności można przystąpić do umycia szyby.

Naklejki na tablice rejestracyjne są z założenia bardzo trudne do usunięcia, po usunięciu naklejki znikają na zawsze. Dzięki temu nie znajdzie się na przedniej szybie innego samochodu. Trudności w usuwaniu i obecność resztek kleju to częste negatywne skutki tego typu zabezpieczeń. Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie naklejki bez uszkodzenia przedniej szyby? Istnieje wiele sposobów na pozbycie się naklejki, ale nie wszystkie są skuteczne, a niektóre z nich mogą pozostawić ślady na szybie.

naklejka rejestracyjna

Można spróbować usunąć naklejkę za pomocą ostrego narzędzia. Ostrza brzytwy, nożyce do tapet i inne tego typu narzędzia są powszechnie dostępne w naszych domach. W tej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność, w przypadku skaleczenia się bardzo łatwo jest uszkodzić własne naczynia krwionośne i skórę. Na szkle można też łatwo pozostawić zadrapania. Do odklejania naklejek ze szkła nie jest potrzebna suszarka do włosów. Najlepszą techniką usuwania naklejek jest ich podgrzanie.

Pozostałości folii i kleju na powierzchni szyby

Po usunięciu naklejki z przedniej szyby na jej powierzchni mogą pozostać resztki kleju, a nawet fragmenty naklejki rejestracyjnej. Aby je usunąć, należy użyć szmatki nasączonej benzyną ekstrakcyjną lub szmatki nasączonej zmywaczem do paznokci w przypadku drobnych pozostałości kleju. Należy jednak pamiętać, że przy zamkniętych drzwiach może dojść do nagromadzenia toksycznych oparów. Większe kawałki folii można usunąć z szyby, podgrzewając ją, a następnie zeskrobując żyletką. Do usunięcia pozostałych resztek można użyć ręcznika nasączonego rozpuszczalnikiem.

Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby?

Na początek należy podgrzać w garnku letni, nie gorący, sok z cytryny lub ocet. Zwilż miejsce, w którym znajduje się naklejka, za pomocą gąbki nasączonej roztworem. Pozostawić roztwór na dziesięć minut, gdy naklejka nadal znajduje się na samochodzie.

Oprócz odklejenia naklejki z tablicy rejestracyjnej, możesz wykorzystać poniższe kroki, jak usunąć naklejkę z szyby samochodowej, aby usunąć inne naklejki. Korzystając z tych wskazówek, można łatwo usunąć naklejkę-winietę lub inne podobne elementy, takie jak zielony listek początkującego kierowcy lub naklejki, które już nam się znudziły.


Zastanawiasz się jak zrobić karmnik dla ptaków? Sprawdź koniecznie!