Jak ukryć kuwetę dla kota. Gdzie macie kuwetę dla kota?


1

Wielu z nas lubi towarzystwo kota, kojące mruczenie jego jedwabistej sierści lub zabawne wybryki jego kocich przyjaciół. Niestety, posiadanie kota oznacza również konieczność radzenia sobie z czymś, czym gardzimy jeszcze bardziej: z kuwetą.

Gdzie macie kuwetę dla kota?

Ponieważ każdy kot potrzebuje miejsca, w którym może oprzeć swoje łapy, jest to sprawa bezdyskusyjna. Szczerze mówiąc, możemy nawet nie chcieć widzieć ani czuć zawartości kuwety. Nie dotyczy to samej kuwety, która zazwyczaj nie jest elementem wystroju wnętrza. Niektórzy szczęśliwi właściciele zwierząt domowych mają podwórka, na których można zainstalować toaletę dla zwierząt, ale jeśli mieszkasz w bloku lub masz kota bez wyjścia, będziesz potrzebował kuwety, aby utrzymać zwierzę w czystości. Aby pomóc Ci wybrać i umieścić kuwetę w sposób, który będzie najmniej uciążliwy dla Ciebie i Twojego kota, przedstawimy Ci dzisiaj kilka wskazówek.

Zacznijmy od ogólnej ilości pojemników na koci żwirek, tradycyjnie uważa się, że na jednego kota przypada jeden pojemnik na żwirek. Dlatego pojęcie więcej niż jednego może przyprawić czytelnika o zawrót głowy. Warto jednak przewidzieć o jedną więcej niż mamy kotów, na wypadek konfliktów lub trudnych sytuacji. Idealną liczbą kuwet dla gospodarstwa domowego z dwoma kotami byłyby więc trzy. Na szczęście dla ludzkich mieszkańców dwa koty mogą bez problemu korzystać z jednej kuwety. Na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, pamiętaj o tym.

Jak wybrać kuwetę

Obecnie możemy wybierać spośród szerokiej gamy kuwet dostępnych na rynku. Najprostsze są otwarte kuwety w kształcie prostokątów. Alternatywnie możemy wybrać modele z podwyższonym brzegiem, który zmniejsza ilość rozsypywanego piasku. Jeśli kot boi się uwięzienia w kuwecie, z której nie może się wydostać, najlepszym rozwiązaniem są kuwety otwarte.

Lokalizacja kuwety

Łazienka wydaje się być oczywistym miejscem dla kuwety. Wyrzucanie odchodów bezpośrednio do toalety jest wygodne i higieniczne, ponieważ płytki podłogowe można łatwo wyczyścić wodą z mydłem. Jeśli masz kota, może się zdarzyć, że będziesz musiał trzymać drzwi do łazienki otwarte, aby mógł on załatwić się do toalety. Drzwiczki dla kota zainstalowane w drzwiach lub ścianie są idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji.

kuweta dla kota

Jakie są najlepsze miejsca i metody ukrywania potrzeb kota związanych z łazienką?

Ukrycie kociego nocnika jest możliwe poprzez schowanie go, dopasowanie kolorystyczne lub nadanie mu wyglądu ozdoby.

Wielu właścicieli kotów ma problem z wyglądem kociej łazienki. Kiedy odwiedzają nas goście lub krewni, trudno jest znaleźć dla niego takie miejsce w domu, którego nie zauważy. Istnieje cienka granica między trzymaniem rzeczy poza zasięgiem wzroku a jednoczesnym zapewnieniem dostępu do nich. Tak długo, jak Twój kot ma do nich nieograniczony dostęp o każdej porze dnia i nocy, to wszystko ma znaczenie! Istnieje wiele kreatywnych sposobów na ukrycie potrzeb kota związanych z łazienką.

Łazienka z kuwetą

Lepiej, aby łazienka kota nie była widoczna, w ten sposób uzyskasz ustronne miejsce, w którym nie będą unosić się nieprzyjemne zapachy. Podczas ustawiania w niej kociej toalety należy trzymać drzwi lekko uchylone, aby kot nie miał problemów z wchodzeniem i wychodzeniem z niej. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie klapki na zawiasach w małym, kwadratowym otworze wyciętym w dolnej części drzwi. Nawet jeśli drzwi do łazienki są zamknięte, kot będzie miał dostęp do kuwety w ten sposób.

Aspekty koordynacji kolorystycznej

Jeśli nie chcesz, aby toaleta dla Twojego pupila zbytnio się wyróżniała, dopasuj jej kolor do reszty wystroju pomieszczenia. Kolor płytek podłogowych lub szafek otaczających kuwetę może być dopasowany do koloru kuwety. Małe wnęki i kąty są dla niej lepszym miejscem, ponieważ nie będzie się tak bardzo rzucać w oczy. Najlepiej, aby komponowała się z resztą wystroju pomieszczenia.

Kot może mieć własną szafkę

Pomysł ukrycia kociej toalety w szafce jest fascynujący. Nie tylko dobrze wygląda w pomieszczeniu, ale także daje kotu poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Można na przykład wykorzystać szafkę pod zlewem w łazience. W zależności od sklepu można kupić gotowe plastikowe drzwiczki dla kota, które można łatwo umieścić w dowolnej szafie lub drzwiach. Jeśli jesteś majsterkowiczem samoukiem, możesz samodzielnie wyciąć oryginalne drzwiczki dla kota o dowolnym kształcie w drewnianej szafce.

Kuweta z pokrywą

Niestety, nasza łazienka nie zawsze jest wystarczająco duża, aby pomieścić kocią toaletę. Co byś zrobił w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem są kuwety wewnętrzne. Powietrze jest skutecznie oczyszczane dzięki wbudowanym filtrom węglowym i wysokiemu daszkowi, który zakrywa wszystkie śmieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ją zainstalować w każdym pomieszczeniu. Rozsypywaniu się żwirku można również zapobiec, szczelnie zamykając kuwetę. Zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa jest niezwykle ważne w przypadku kotów, które lubią bawić się w piaskownicy. Dodatkowo posiada przezroczyste drzwiczki, które ułatwiają kotu zapoznanie się z nową toaletą.

Kuweta osłonięta wikliną

Inwestycja w obudowę z wikliny to najszybszy i najłatwiejszy sposób na ukrycie kociej łazienki. Z zewnątrz przypomina ona budkę dla kota i można ją bez problemu wkomponować w praktycznie każdy mebel. Wystarczy położyć ją na wierzchu nieatrakcyjnej kuwety. Dodatkowo można w niej ukryć worek na żwirek lub łopatkę do sprzątania. Produkt ten doskonale zastępuje górną pokrywę kuwety, dając kotu o wiele więcej miejsca do poruszania się. Poza tym, że zapobiega rozsypywaniu się żwirku, pozwala na dobrą cyrkulację powietrza i lepszy dostęp światła do wnętrza. Koty domowe chętnie wspinają się na wszystko, co wykonane jest z wikliny. Ma ono dla nich wyznaczone miejsce. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na pokrywę do kuwety, możesz wyciąć otwór w dużym koszu wiklinowym, aby ukryć kocią toaletę.


Lubisz gotować? Wiesz jak przyrządzić cykorię żeby nie była gorzka?